Web Apartmány Luďka lze považovat za typický příklad, na kterém lze demonstrovat výhody Grav CMS. Jedná se v základu o jednostránkový web (one page website), který používá dostupnou šablonu webu Big Picture, a to kompletně ve výchozím nastavení, pouze upravenou o příslušné odkazy. Další rozšíření jsou uvedeny dále v článku.

Web je funkční, ale k datu publikování příspěvku obsahuje neaktuální fotografie interiéru. Kvalitní fotografie budou doplněny do konce dubna 2023.

Apartmány LuďkaŠablona webu Big Picture disponuje kromě úvodní modulární stránky a příslušných modulů (úvod, informace, galerie, kontaktní formulář) také obsahové stránky, které byly použity pro prezentování podrobnějších informací typu výlety do okolí a ceník.

Přestože je na úvodní stránce modul pro galerii, není příliš praktické jej zaplňovat desítkami fotografií. Z uvedeného důvodu byla zprovozněna samostatná fotogalerie, přičemž byla použita jiná šablona webu Multiverse, která je určena primárně pro tvorbu fotogalerií. O použití více šablon webu v rámci jednoho webu naleznete v článku Zpřístupnění více šablon webu prostřednictvím doplňku Themer.

Web aktuálně používá pouze základní doplňky, které jsou instalovány společně s jádrem Gravu. Výjimkami jsou zmíněný doplněk Themer, z důvodu použití dvou šablon webu, a dále doplněk Sitemap, který generuje soubor sitemap.xml.

Aktuálně se připravuje zprovoznění vícejazyčného webu. Což by mohlo být tématem některého z dalších příspěvků.

Nalezli jste v článku chybu, ať již gramatickou nebo faktickou? Článek prošel pouze autorskou korekturou a drobné nedostatky, jako překlepy nebo chybný slovosled, se v něm mohou vyskytovat. Pokud je objevíte, pomozte příspěvek upravit oznámením přes kontaktní formulář nebo na e-mail. Budou vám vděčni nejen autoři, ale zejména ostatní čtenáři.

Pomozte Grav.cz prolinkovat. Projekt Grav.cz se za dva roky provozu rozrostl a ve starších příspěvcích na Blogu mohou být uvedeny pasáže, které by stálo za to prolinkovat na konkrétní související řešení, která jsou uvedena v následujících příspěvcích. Pokud takové objevíte, pošlete informaci přes komunikační kanály uvedené v předchozím nebo následujícím odstavci.

Diskuze k článku není k dispozici. Pokud ale máte k tématu článku podněty, připomínky nebo dotazy, je možné je sdělit ve skupině na Facebooku, kde se k nim vyjádří nejen autor, ale případně i další diskutující.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek