Blog

Podrobné články a krátké zprávy o Grav CMS a souvisejících technologiích...

Vít Petira 0 minuty, 31 sekundy 680

V budoucnu plánuji web Grav.cz, resp. některé jeho části více propojit s GitHubem, a to zejména z důvodu kooperace více uživatelů. To souvisí s kontrolou správy obsahu, zejména pak se schvalováním a verzováním dokumentů. Rovněž mě v poslední době oslovily GitHub Pages, které se pro některé projekty hodí více než Grav. Přestože se v konečné podobě jedná o statické weby, jsou strojově vytvořeny generátorem Jekyll na základě stanovených kritérií. S ohledem na obojí uvedené jsem jako první vlašťovku vypustil/spustil mikroweb gravcz.github.io, který bude primárně prezentovat novinky týkající se Gravu v repozitářích @petira a @gravcz, ale rovněž i odkazovat na zajímavé příspěvky na webu Grav.cz.

Vít Petira 1 minuta, 25 sekundy 716

Původní předpoklad, že se o prázdninách začnu projektu Grav.cz naplno, nějak nevychází. Ostatních věcí, které mají větší prioritu, nejenže neubylo, nýbrž naopak. Tak tedy alespoň malé prázdninové ohlédnutí a předsevzetí na časy budoucí.

Admin 0 minuty, 31 sekundy 779

Co se ještě nadávno zdálo jako absolutní fikce bude skutečností. Od příští verze bude Grav CMS používat pro ukládání dat databázi MySQL.

Admin 0 minuty, 12 sekundy 332

Tento příspěvek byl publikován 21. den 21. roku 21. století v 21 hodin, 21 minut a 21 sekund.

Kromě toho, že demonstruje automatické publikování (zveřejnění) v daný termín a výhody rozšíření výchozího data o sekundy, je jinak zcela bezvýznamný a nadbytečný 😉.