Co se ještě nadávno zdálo jako absolutní fikce bude skutečností. Od příští verze bude Grav CMS používat pro ukládání dat databázi MySQL.

Flat-File úložiště narazilo na své limity a ukázalo se jako slepá ulička. Ačkoli se jednalo ze strany autorů o velmi složité rozhodování, které nelze již v budoucnu vzít zpět, je to jediná možnost, jak CMS udržet ve stavu, aby byl konkurenceschopný ostatním CMS, zejména Drupalu, WordPressu a Joomle.

V příštím upgrade dojde k automatickému převodu dat do MySQL databáze. Více níže...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Myslíte, že je to celé nesmysl? Ano, je. Apríl! 😄

Nalezli jste v článku chybu, ať již gramatickou nebo faktickou? Článek prošel pouze autorskou korekturou a drobné nedostatky, jako překlepy nebo chybný slovosled, se v něm mohou vyskytovat. Pokud je objevíte, pomozte příspěvek upravit oznámením přes kontaktní formulář nebo na e-mail. Budou vám vděčni nejen autoři, ale zejména ostatní čtenáři.

Pomozte Grav.cz prolinkovat. Projekt Grav.cz se za dva roky provozu rozrostl a ve starších příspěvcích na Blogu mohou být uvedeny pasáže, které by stálo za to prolinkovat na konkrétní související řešení, která jsou uvedena v následujících příspěvcích. Pokud takové objevíte, pošlete informaci přes komunikační kanály uvedené v předchozím nebo následujícím odstavci.

Diskuze k článku není k dispozici. Pokud ale máte k tématu článku podněty, připomínky nebo dotazy, je možné je sdělit ve skupině na Facebooku, kde se k nim vyjádří nejen autor, ale případně i další diskutující.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek