Původní předpoklad, že se o prázdninách začnu projektu Grav.cz naplno, nějak nevychází. Ostatních věcí, které mají větší prioritu, nejenže neubylo, nýbrž naopak. Tak tedy alespoň malé prázdninové ohlédnutí a předsevzetí na časy budoucí.

Mám rozepsané 3 články (média stránky, mapa webu, kritéria stránky ovlivňující její viditelnost v navigaci/dostupnost přes URI/celkovou dostupnost), ale ještě nejsou ve stavu, kdy bych byl s jejich obsahem spokojený (stále je co doplňovat). A pak samozřejmě chci dořešit další slíbené resty.

V srpnu 2021 bych měl předat nový web Porodní bába, který je nyní ve fázi neveřejného testování, a následně mě v září 2021 čeká přesun webu Memoriál Miroslava Petiry, neboť staré Google Sites, na nichž oba uvedené weby běží, odcházejí na podzim do věčných lovišť. Kovářovu kobylu si nechám až na poklidné zimní období.

V neposlední řadě chci konečně dodělat některé funkcionality doplňku Stamp, konkrétně pak volbu, zda se bude uživatel (autor, resp. editor) vypisovat plným jménem (jako doposud, což je do jisté míry způsobeno kompatibilitou s doplňkem Auto Author), nebo uživatelským jménem, jehož prostřednictvím budou následně získány další dostupné údaje o uživateli (zejména plné jméno, e-mail). Druhý způsob je pochopitelně komfortnější a jsem již uživateli upomínán, abych jej dodělal. A samozřejmě i chybějící taxonomii pro pole autora a editora. O obou vylepšeních, která spolu do jisté míry souvisejí, píši v článcích Doplněk Stamp a Automatizovaná tvorba hezkého URL v šabloně Twig.

Závěrem připomínám, že existuje Stránka a skupina na Facebooku, kde jsou k dispozici odkazy na zde zveřejněné příspěvky, resp. aktuality ze světa Grav CMS. Stránka je veřejná (pokud chcete, zapněte si sledování), skupina soukromá (musíte požádat o členství). Nefandíte-li Facebooku, resp. preferujete-li Twitter, je Grav.cz dostupný i na něm (@gravcz). Kompletní přehled sociálních sítí je k dispozici v kontaktech.

Nalezli jste v článku chybu, ať již gramatickou nebo faktickou? Článek prošel pouze autorskou korekturou a drobné nedostatky, jako překlepy nebo chybný slovosled, se v něm mohou vyskytovat. Pokud je objevíte, pomozte příspěvek upravit oznámením přes kontaktní formulář nebo na e-mail. Budou vám vděčni nejen autoři, ale zejména ostatní čtenáři.

Pomozte Grav.cz prolinkovat. Projekt Grav.cz se za dva roky provozu rozrostl a ve starších příspěvcích na Blogu mohou být uvedeny pasáže, které by stálo za to prolinkovat na konkrétní související řešení, která jsou uvedena v následujících příspěvcích. Pokud takové objevíte, pošlete informaci přes komunikační kanály uvedené v předchozím nebo následujícím odstavci.

Diskuze k článku není k dispozici. Pokud ale máte k tématu článku podněty, připomínky nebo dotazy, je možné je sdělit ve skupině na Facebooku, kde se k nim vyjádří nejen autor, ale případně i další diskutující.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek