Grav 1.8 se blíží?

Vít Petira 0 minuty, 49 sekundy 584 zprávičky 1.8 1.7

V březnu 2022 se ve fórech začaly objevovat náznaky, které nasvědčují tomu, že by mohlo v blíže neurčené době dojít k uvolnění Gravu ve verzi 1.8. Jestli se bude jednat o týdny či měsíce ještě není patrné, v každém případě je již i přímo z kódů zřejmé, že přípravy začaly.

Jaké zásadní změny a vylepšení bude nová verze Gravu obsahovat je zatím otázkou. Prozatím je zřejmé, že se určitě nějak dotknou tvorby Avatarů v profilech, ale určitě to není to jediné, co nás čeká.

Aktualizace (vše kurzívou níže, budu průběžně doplňovat, dle dostupných informací):

  • 22. 3. 2022 - změna filozofie úpravy obrázků přes Image Actions

Pravděpodobně se dočkáme verze 1.8 bez nějakých větších testování, pouhým překlopením z verze 1.7, která je nyní dostupná v subverzi 1.7.31. Nepředpokládám, že bude uvolněna testovací verze, jako tomu bylo v případě Grav 1.7, který byl dostupný v beta verzi současně s ostrým Gravem 1.6.

Nechme se tedy překvapit, kdy se Grav 1.8 objeví a co nám nabídne nového.

Nalezli jste v článku chybu, ať již gramatickou nebo faktickou? Článek prošel pouze autorskou korekturou a drobné nedostatky, jako překlepy nebo chybný slovosled, se v něm mohou vyskytovat. Pokud je objevíte, pomozte příspěvek upravit oznámením přes kontaktní formulář nebo na e-mail. Budou vám vděčni nejen autoři, ale zejména ostatní čtenáři.

Pomozte Grav.cz prolinkovat. Projekt Grav.cz se za dva roky provozu rozrostl a ve starších příspěvcích na Blogu mohou být uvedeny pasáže, které by stálo za to prolinkovat na konkrétní související řešení, která jsou uvedena v následujících příspěvcích. Pokud takové objevíte, pošlete informaci přes komunikační kanály uvedené v předchozím nebo následujícím odstavci.

Diskuze k článku není k dispozici. Pokud ale máte k tématu článku podněty, připomínky nebo dotazy, je možné je sdělit ve skupině na Facebooku, kde se k nim vyjádří nejen autor, ale případně i další diskutující.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek