Wiki systém jede!

Vít Petira 1 minuta, 42 sekundy 380 grav informace novinky dokumentace wiki

Dnes jsem spustil testovací provoz Wiki systému, jehož zprovoznění jsem avizoval v příspěvku Blog (v této podobě) končí. Nakonec jsem se rozhodl ponechat Wiki ve složce přímo na webu Grav.cz. Prozatím je naplněn pouze testovacími daty, jejichž obsah bude postupně upraven (vybral jsem si tagy jazyka pro tvorbu šablon Twig). Stejně tak i vzhled, který je nyní v případě hlavní stránky Wiki generován šablonou stránky Blog, resp. šablonou pro příspěvek blogu v případě konkrétních stránek s obsahem. To se samozřejmě průběžně změní, aby byla dosažena plná funkcionalita Wiki systému.

WikiPři této příležitosti budu aktualizovat i stávající šablony stránek, neboť za tři roky provozu některé kódy značně zastaraly.

V každém případě, jak jsem již uvedl, budu termíny a obsah upravovat postupně, dle svých časových možností a potřeb.

Aktualizace 28. 12. 2023: Šablony stránek byly upraveny a víceméně splňují moje očekávání. Zbytek budu ladit za provozu.

Aktualizace 29. 12. 2023: Doplněn Progress bar pro stanovení úplnosti termínu/tématu.

Aktualizace 30. 12. 2023: Doplněna možnost výběru pořadí termínů/témat podle data poslední úpravy nebo úplnosti (obojí řazeno sestupně) a k dispozici je pro komplexnost rovněž výchozí náhodné pořadí. Další možnosti nemají praktický význam. Časem (= až bude více témat) asi upravím podle konkrétních potřeb.

Aktualizace 31. 12. 2023: Přidány kategorie a výpisy stránek zařazených do dané kategorie. Stránka typu Termín obsahuje pouze definici daného termínu. Stránka typu Kategorie může kromě výpisu zařazených Termínů a být rovněž stránkou typu Termín, za předpokladu, že pro kategorii i termín existuje shodný název. Ještě doplním styly a příležitostně upravím rozmístění prvků na stránce.

Aktualizace 1. 1. 2024: Přidáno stylování (ještě není zcela finální, spíše plní kontrolní formu umístění elementů) a doplněny navigační prvky. Dále upřesňuji včerejší poznámku uvedenou výše, aby byla zřejmější. Stránky na wiki jsou 3 typů: pouze Termín s definicí daného termínu, pouze Kategorie s výpisem termínů a kategorií zařazených do této (nadřazené) kategorie a nakonec kombinovaná stránka obsahující současně výpis začleněných termínů a podřízených kategorií i definici daného termínu. Samozřejmě je tu ještě výchozí hlavní stránka a časem patrně přibydou specifické a podpůrné stránky s nápovědou, statistickými údaji apod.

Nalezli jste v článku chybu, ať již gramatickou nebo faktickou? Článek prošel pouze autorskou korekturou a drobné nedostatky, jako překlepy nebo chybný slovosled, se v něm mohou vyskytovat. Pokud je objevíte, pomozte příspěvek upravit oznámením přes kontaktní formulář nebo na e-mail. Budou vám vděčni nejen autoři, ale zejména ostatní čtenáři.

Pomozte Grav.cz prolinkovat. Projekt Grav.cz se za dva roky provozu rozrostl a ve starších příspěvcích na Blogu mohou být uvedeny pasáže, které by stálo za to prolinkovat na konkrétní související řešení, která jsou uvedena v následujících příspěvcích. Pokud takové objevíte, pošlete informaci přes komunikační kanály uvedené v předchozím nebo následujícím odstavci.

Diskuze k článku není k dispozici. Pokud ale máte k tématu článku podněty, připomínky nebo dotazy, je možné je sdělit ve skupině na Facebooku, kde se k nim vyjádří nejen autor, ale případně i další diskutující.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek