Název stránky

Admin 1 minuta, 4 sekundy 186 tipy dokumentace

Název stránky (title) je jednou z nejdůležitějších částí stránky a nalézá uplatnění nejen při snadné orientaci návštěvníka webu, ale rovněž i ve vyhledávačích a dalších webových službách. V samotném Grav CMS se s nadpisem setkáváme - v závislosti na konkrétní šabloně webu (themes), resp. šabloně stránky (templates) - nejen v obsahové části (popř. v seznamech stránek), kde se zobrazuje obvykle jako nadpis stránky, ale rovněž i v titulku stránky v záložce webového prohlížeče, v navigační struktuře (pokud není explicitně nahrazen proměnnou Menu (menu)) a je z něj rovněž automaticky generován URL stránky, resp. příslušná část cesty v URI stránky (existuje mnoho způsobů, jak URL/URI stránky změnit - nastavením zástupného názvu (slug), výchozí cesty, aliasů cesty, a to jak na úrovni stránky, tak na úrovni webu -, ale o tom až někdy příště).

Navzdory uvedenému (obdobně jako je tomu v případě data stránky) Grav CMS přímo nevyžaduje, aby byl název stránky uveden. Pokud není z jakéhokoliv důvodu proměnná title uvedena, nahradí ji Grav automaticky názvem složky, v níž je stránka uložena, přičemž se snaží název "humanizovat" (polidštit). Například z názvu složky nazev-slozky vytvoří Nazev-slozky.

Z uvedeného je zřejmé, že se jedná o nepříliš ideální řešení. Proto je vhodné Název stránky vždy uvádět přímo podle konkrétních potřeb, aby v plném rozsahu vystihoval to, co daná stránka obsahuje.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek