Tato stránka je typu Termín.

Tag embed kombinuje chování tagů include a extends. Umožňuje zahrnout obsah jiné šablony, stejně jako v případě tagu include, ale rovněž umožňuje přepsat jakýkoli blok definovaný uvnitř zahrnuté šablony, jako při rozšiřování šablony tagem extends.

Tento článek je rozpracovaný a neobsahuje kompletní informace!

Článek vychází z oficiální dokumentace Twig, nicméně nejedná se o doslovný překlad.

Příklad vložené šablony:

{% embed "teasers_skeleton.twig" %}
  {# These blocks are defined in "teasers_skeleton.twig" #}
  {# and we override them right here:          #}
  {% block left_teaser %}
    Some content for the left teaser box
  {% endblock %}
  {% block right_teaser %}
    Some content for the right teaser box
  {% endblock %}
{% endembed %}

Nalezli jste v článku chybu, ať již gramatickou nebo faktickou? Článek prošel pouze autorskou korekturou a drobné nedostatky, jako překlepy nebo chybný slovosled, se v něm mohou vyskytovat. Pokud je objevíte, pomozte příspěvek upravit oznámením přes kontaktní formulář nebo na e-mail. Budou vám vděčni nejen autoři, ale zejména ostatní čtenáři.

Pomozte Grav.cz prolinkovat. Projekt Grav.cz se za dva roky provozu rozrostl a ve starších příspěvcích na Blogu mohou být uvedeny pasáže, které by stálo za to prolinkovat na konkrétní související řešení, která jsou uvedena v následujících příspěvcích. Pokud takové objevíte, pošlete informaci přes komunikační kanály uvedené v předchozím nebo následujícím odstavci.

Diskuze k článku není k dispozici. Pokud ale máte k tématu článku podněty, připomínky nebo dotazy, je možné je sdělit ve skupině na Facebooku, kde se k nim vyjádří nejen autor, ale případně i další diskutující.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek